rapid-s-a-calificat-in-play-off-ul-ligii-secunde
Sport

Rapid s-a calificat în play-off-ul ligii secunde

0

Rapid s-a calificat în această după-amiază în play-off-ul ligii secunde după ce a trecut în deplasare de Metaloglobus cu scorul de 4-2 (2-2), în etapa a 21-a din liga secundă.

Gazdele au deschis scorul în minutul 7 prin Mino care a șutat pe jos plasat din centrul careului. Bălan a egalat în minutul 18 cu o lovitură de cap după o centrare din corner a lui Barbu. Sefer a dus scorul la 2-1 pentru giuleșteni în minutul 24 cu un șut imparabil de la 25 de metri. În minutul 29, Goge a respins în proprie poartă o minge trimisă în fața porții de Herea, iar scorul a devenit 2-2.

Hlistei a readus-o pe Rapid în avantaj în minutul 60, după ce l-a ridiculizat pe Coman, a intrat în careu și a șutat fără speranțe pentru portarul gazdelor. Rareș Ilie a închis tabela la 4-2 în minutul 78, înscriind din centrul careului după o minge întoarsă excelent de Drăghiceanu.