fcsb-se-incurca-in-deplasare-la-sepsi
Sport

FCSB se încurcă în deplasare la Sepsi

0

Sepsi și FCSB au remizat în această seară, scor 1-1 (0-1), într-o partidă contând pentru etapa a 30-a din Liga 1.

Tănase a deschis scorul pentru oaspeți în minutul 6, finalizând o cursă de 20 de metri după o lansare excelentă a lui Octavian Popescu. Safranko a restabilit egalitatea în minutul 57, cu o lovitură de cap din marginea careului mic după o deviere superbă cu câlcăiul a lui Mitrea.

Detaliile meciului

Echipele de start:

Sepsi: Fernandez – Dimitrov, Bouhenna, Mitrea, Ştefănescu – Vaşvari, Fofana (Gonzalez ’46), Nouvier (Petrila ’46) – Golofca (Bajrovic ’89), Safranko, G. Dragomir (Aganovic ‘8, Achahbar ’70). Antrenor: Leo Grozavu;

FCSB: Vlad – Creţu, Cristea, Miron (Oaidă ’14), Radunovic – Ov. Popescu (Vînă ’77), Şut, Olaru (Nedelcu ’43) – Moruţan, Fl. Tănase, Oct. Popescu (Panţîru ’77). Antrenor: Toni Petrea;

Arbitrii:

Iulian Călin – Daniel Mitruţi, George Neacşu – George Găman;

Cartonașe galbene:

Sepsi:  Nouvier ’41, Bouhenna ’51, Vaşvari ’62, Gonzalez ‘78;

FCSB: Popescu ’62, Vînă ‘87;

După acest egal, Sepsi acumulează 45 de puncte și se află pe locul 4 în clasament. FCSB este pe primul loc cu 65 de puncte.