egal-in-duelul-romanilor-din-europa-league
Sport

Egal în duelul românilor din Europa League

0

Slavia Praga și Rangers au remizat în această seară în Cehia, scor 1-1 (0-0), în prima manșă a optimilor Europa League.

Nicușor Stanciu și Ianis Hagi au fost titular pentru echipele lor, iar ambele goluri i-a avut pe aceștia ca protagoniști.

Stanciu a deschis scorul pentru Slavia în minutul 7 cu un șut senzațional cu efect din marginea careului care s-a oprit în vinclu.

În minutul 36, Ianis a ținut aproape miraculos o minge în joc, i-a întors-o lui Helander care a restabilit egalitatea pe tabelă.

În partea secundă, Hagi a fost schimbat în minutul 63 de Arfierd, iar Stanciu a părăsit terenul în minutul 76, fiind înlocuit de Lingr.

Partea retur va avea loc joia viitoare de la ora 22 pe Ibrox Park.