cs-mioveni-ii-administreaza-lui-fc-u-craiova-prima-infrangere-acasa-in-acest-sezon
Sport

CS Mioveni îi administrează lui FC U Craiova prima înfrângere acasă în acest sezon

0

CS Mioveni a învins-o în această seară în deplasare pe FC U Craiova cu scorul de 2-1 (0-0), în ultimul meci al etapei a 18-a din liga secundă.

Compagno a deschis scorul În minutul 52 cu o lovitură de cap după o centrare a lui Huyghebaert. Mioveni a egalat în minutul 80 prin Ișfan dintr-un penalty dictat în urma unui fault al lui Albu asupra lui Rusu. La următoarea fază Huyghebaert a deviat în proprie poartă, iar CS Mioveni a trecut în avantaj.

Detaliile meciului

Echipele de start:

FC U Craiova: Popa – Negru (Voicu 84′), Gugu, Paramatti, Huyghebaert – Albu, Cristea – Luboya (Raicea 59′), Bălan, Rob. Răducanu (Munteanu 59′) – Compagno. Antrenor: Ovidiu Stângă;

CS Mioveni: Popescu – Rădescu (Burnea 87′), Gherghe, Iacob, Șerbănică (Coșereanu 71′) – Panait (Șerban 71′), Vereș – Ișfan (Oancea 87′), Blănaru (Ivan 90+3′), Mar – Rusu. Antrenor: Alexandru Pelici;

Arbitrii:

Florin Mihai Marcu – Florin Păunescu, Raul Constantin Ghiciulescu;

Cartonașe galbene:

FC U Craiova: 10′ Huyghebaert, 78′ Albu, 79′ Cristea, 89′ Gugu;

CS Mioveni: 31′ Șerbănică, 87′ Oancea;

Cu aceaastă victorie, CS Mioveni acumulează 27 de puncte și urcă pe locul 7 în clasament. FC U Craiova este în continuare lider cu 31 de puncte.

Etapa viitoare, FC U Craiova va juca în deplasare cu U Cluj, iar CS Mioveni va avea meci în deplasare la Petrolul.